Jakie zmiany dla kredytodawców i pożyczkodawców wprowadza tzw. ustawa o zastrzeżeniu numeru PESEL?

Ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości ma na celu poprawę sytuacji pożyczkobiorców i kredytobiorców i zapobiegania wyłudzeniom pożyczek czy też np. zakupu nieruchomości na bezprawnie pozyskane dane.

Wobec powyższego kredytodawcy jak i dostawcy usług płatniczych będą musieli dopasować się i sprostać nowym wymaganiom. Udzielenie finansowania, mimo istniejącego w dacie zawarcia umowy, zastrzeżenia zostało obarczone dolegliwymi sankcjami.
Szczegóły analizuje na łamach naszego bloga radca prawny Anna Jędrasiak, w artykule „Ustawa o zastrzeżeniu numeru PESEL już opublikowana”. Zapraszamy do lektury!

Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym zakresem naszego wsparcia w dziedzinie usług płatniczych.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.