Będzie trudniej uzyskać wpis do rejestru małych instytucji płatniczych (MIP)

Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku, została opublikowana w dzienniku ustaw i wchodzi w życie za miesiąc. Najwyższy czas aby zapoznać się z kluczowymi zmianami dla małych instytucji płatniczych (MIP) oraz krajowych instytucji płatniczych (KIP), które na łamach bloga przygotowała radca prawny Monika Macura.

Nowelizacja zmieni reguły ubiegania o wpis do rejestru małych instytucji płatniczych (MIP), a także - w niektórych przypadkach - o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie przez MIP działalności w charakterze krajowych instytucji płatniczych (KIP).

Nowe przepisy zaostrzają również odpowiedzialność osób zarządzających po stronie dostawców usług płatniczych. Nowe regulacje w zakresie MIP będą dotyczyć zarówno podmiotów, które dziś ubiegają się o wpis do rejestru, jak i tych już posiadających już ten status.

Zapraszamy do lektury artykułu „MIP - zmiany w przepisach Ustawy o usługach płatniczych wchodzą w życie 29 września 2023 roku”, a także do zapoznania się z pełnym zakresem naszego wsparcia w zakresie usług płatniczych.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.