Monika Macura

Radca prawny. Od 10 lat prowadzi kompleksową obsługę prawną instytucji pożyczkowych, instytucji płatniczych, a także banków.

Wykształcenie

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, kierunek prawo, stypendystka Uniwersytetu w Tilburgu w Holandii. Absolwentka studiów podyplomowych z obszaru prawa bankowego i prawa nowych tehchnologii.

Doświadczenie

Prowadzi obsługę prawną wdrożenia skomplikowanych produktów bankowych i płatniczych w polskich i międzynarodowych instytucjach. Wprowadziła na polski rynek kilkanaście instytucji finansowych, doradzając w tworzeniu struktur instytucji oraz przy tworzeniu oferty produktowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i aplikacji mobilnych.

Opiniuje wdrożenia przez instytucje finansowe nowych usług i produktów płatniczych i kredytowych oraz rozwiązań prawnych w obszarach obsługi klientów i przetwarzania danych osobowych. Świadczy kompleksową obsługę grupy spółek z branży usług płatniczych i bankowych o globalnym zasięgu i renomie.

Reprezentuje instytucje płatnicze w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego w sprawie uzyskania zezwoleń na świadczenie usług płatniczych oraz w relacjach z organami administracyjnymi – Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Komisją Nadzoru Finansowego.

Prowadzi szkolenia dla instytucji finansowych z zakresu stosowania RODO i środków bezpieczeństwa finansowego. Jako członek Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych aktywnie bierze udział w rozwoju branży FinTech. Była członkiem zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce przy Urzędzie KNF. Uczestniczy w opiniowaniu działań ustawodawczych mających znaczenie dla działalności instytucji pożyczkowych i instytucji płatniczych (min. ustawy regulujące działalność instytucji pożyczkowych, wdrożenie PSD 2, wdrożenie RODO). Jest cenionym prelegentem na konferencjach i wydarzeniach branżowych.

W 2021 r. radca prawny Monika Macura otrzymała prestiżowe wyróżnienie od Fundacji Lendtech, kreującej i wspierającej ekosystem FinTech & LendTech oraz digital lending w Polsce, za wkład merytoryczny, innowacyjność i zaangażowanie wnoszone w rozwój ekosystemu LendTech w Polsce. Znalazła się także w gronie TOP50 Managers of Loan Market in Poland - menedżerów, którzy wywierają największy wpływ na rozwój biznesu pożyczkowego, wyłonionym przez Loan Magazine.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.