Mała instytucja pożyczkowa

MIP i karta kredytowa dla małej instytucji pożyczkowej

Dla naszego klienta - instytucji pożyczkowej, pozyskaliśmy wpis do rejestru małych instytucji płatniczych (MIP) oraz opracowaliśmy dokumentację produktu.

Projekt rozpoczęliśmy od analizy zakładanego modelu biznesowego oraz ustalenia preferowanego modelu świadczenia usług i zakresu usług. Następnie ustaliliśmy zakres usług płatniczych, które zamierza świadczyć klient (rodzaj usług finansowych), celem ich odpowiedniego zakwalifikowania do odpowiednich rodzajów usług płatniczych określonych w ustawie o usługach płatniczych.

Kolejnym etapem było opracowanie wniosku o wpis do rejestru instytucji płatniczych i opracowanie dokumentacji wewnętrznej, takiej jak:

Po wpisie spółki do rejestru MIP opracowaliśmy odpowiedź na tzw. pismo sektorowe i sporządziliśmy wymagane przez KNF oświadczenia, opisy i informacje dotyczące prowadzonej działalności.

Równolegle z procesem wpisu do rejestru MIP, prowadziliśmy prace nad dokumentacją produktu, tj. umową o kartę kredytową, regulaminem, formularzem informacyjnym i tabelą opat i prowizji.

Istotnym elementem naszej pracy było również opracowanie całego procesu ubiegania się przez konsumenta o kartę kredytową za pośrednictwem strony internetowej oraz zasad uwierzytelniania klienta przy dokonywaniu zdalnie czynności związanych z prowadzonym rachunkiem płatniczym. Udzielaliśmy też wytycznych i wyjaśnień w związku ze współpracą klienta z organizacją kartową i instytucją zajmującą się obsługą kart płatniczych.

Podczas realizacji projektu współpracowaliśmy z wieloma działami naszego klienta: działem IT, marketingu, finansów, działem bezpieczeństwa, działem obsługi klienta i działem prawnym.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.