Wytyczne EBA dla kryptowalut

Zachęcamy do lektury artykuły „Branża krypto w świetle propozycji zmian do wytycznych EBA”, w którym Aleksandra Skrzypczyńska analizuje nowe wytyczne European Banking Authority (EBA) dla kryptowalut.

31 maja 2023 r. opublikowano dokument konsultacyjny w sprawie zmiany wytycznych EBA/GL/2021/02 z 1 marca 2021 r. ws. należytej staranności wobec klienta oraz czynników, które instytucje kredytowe i finansowe powinny brać pod uwagę przy ocenie ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu związanego z indywidualnymi stosunkami gospodarczymi i transakcjami sporadycznymi, co rozpoczyna bieg 3-miesięcznych, publicznych konsultacji w sprawie zaproponowanych przez EBA zmian.

Zachęcamy do lektury!

 

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.