Usługi płatnicze w UE – projekt PSD3

Pod koniec czerwca 2023 r. opublikowany został pakiet zmian przepisów regulujących sektora płatniczy, na który składają się projekty dyrektywy PSD3 oraz rozporządzenia PSR, które na łamach bloga analizuje radca prawny Michał Barwicki.

Choć ostateczny kształt regulacji nie jest jeszcze znany, już dziś wiadomo, że wprowadzą one sporo zmian dla całego sektora płatniczego, w tym zwłaszcza branży fintech.

Główne cele zmian to rozwój sektora finansowego w erze cyfryzacji, wzmocnienie ochrony konsumentów, a także rozwiązanie problemów wynikających z obowiązującej aktualnie dyrektywy PSD2.

Zachęcamy do lektury artykułu „PSD3 – nowe podejście do usług płatniczych w Unii Europejskiej”, a także do zapoznania się z pełnym zakresem naszego wsparcia w obszarze usług płatniczych.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.