Sztuczna inteligencja – projekt dyrektywy o odpowiedzialności cywilnej

Na łamach naszego bloga radca prawny Michał Barwicki analizuje główne założenia projektu dyrektywy w sprawie odpowiedzialności cywilnej za sztuczną inteligencję, który został opublikowany przez Komisję Europejską 28 września 2022 r.

Mec. Barwicki szczegółowo omawia instytucje prawa dostępu do informacji oraz domniemania związku przyczynowego, dzięki którym dochodzenie roszczeń przez osoby poszkodowane przez sztuczną inteligencję ma być ułatwione.

Zachęcamy do lektury artykułu „Odpowiedzialność cywilna za sztuczną inteligencję – projekt dyrektywy w sprawie odpowiedzialności AI”.

28 września 2022 r. Komisja Europejska opublikowała projekt dyrektywy w sprawie odpowiedzialności cywilnej za sztuczną inteligencję, który jest efektem prac nad inicjatywą prawodawczą mającą na celu wdrożenie ustaleń przedstawionych w Białej Księdze AI i sprawozdaniu na temat wpływu sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy i robotyki na bezpieczeństwo i odpowiedzialność.

 

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.