Ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w sektorze instytucji płatniczych - podsumowanie raportu EBA

Podsumowanie raportu nt. ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w instytucjach  płatniczych, wydanego przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego

Na łamach naszego bloga Aleksandra Skrzypczyńska omawia główne wnioski płynące z raportu Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA) na temat ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w instytucjach  płatniczych (ML/FT), opublikowanego 16 czerwca 2023 r.

Raport zawiera opracowanie zrealizowanej w 2022 r. oceny ryzyka ML/FT dla sektora usług płatniczych. W ramach projektu, EBA:

W wyniku analiz i oceny ryzyka, w raporcie opisano skalę i charakter ryzyka ML/FT, oszacowano także skuteczność wewnętrznych systemów i kontroli instytucji płatniczych, a także skuteczność czynności nadzorczych.

Zachęcamy do lektury artykułu „Ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu w sektorze instytucji płatniczych - podsumowanie raportu EBA”, a także do zapoznanie się z pełnym zakresem naszego doradztwa dla sektora usług płatniczych.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.