Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych czekają zmiany

Na łamach naszego bloga, radca prawny Anna Jędrasiak analizuje wnioski płynące z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 22 listopada 2022 r., wydanego w odpowiedzi na pytania prejudycjalne, zadane przez sąd w Luxemburgu.

W przyszłości mogą nas czekać zmiany dotyczące dostępu do polskiego Centralnego Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR), który dziś pozwala każdemu na dostęp do danych zarówno beneficjentów rzeczywistych, jak i danych osób zgłaszających informacje do tego rejestru, co jest niezgodne z wyrokiem Trybunału w sprawach połączonych C 37/20 i C 601/20 TSUE.

Zachęcamy do lektury artykułu „Wyrok TSUE zmieni rejestr beneficjentów rzeczywistych”.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.