Instytucje pożyczkowe - LendTech, Digital Lending

Doradzamy instytucjom pożyczkowym we wszystkich aspektach ich działalności

Dzięki technologii, udzielanie kredytów i pożyczek konsumentom i przedsiębiorcom przez Internet staje się coraz bardziej powszechne, odbywa się coraz szybciej, w dużej mierze z wykorzystaniem narzędzi komunikacji elektronicznej i nowoczesnej technologii. To istota pojęcia lending technology, określanego w skrócie jako LendTech. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii usługi pożyczkowe i usługi kredytu konsumenckiego mogą być świadczone bardziej wygodnie i efektywnie.

Sektory LendTech i Digital Lending bardzo dynamicznie się rozwijają, wciąż powstają nowe instrumenty finansowe, wymagające bieżącej i praktycznej znajomości prawa, a także – umiejętności znalezienia rozwiązań i reguł prawnych dla zupełnie nowych obszarów. Szczególnym wyzwaniem jest skuteczne dopasowanie już istniejących reguł prawnych do dynamicznie zmieniającego się świata technologii i nieograniczonej kreatywności biznesowej. Od ponad 10 lat oferujemy kompleksową obsługę prawną instytucji pożyczkowych, instytucji płatniczych, a także banków. Nasi eksperci z sukcesem wprowadzili na polski rynek kilkanaście instytucji finansowych oraz prowadzą ich stałą obsługę prawną wspomagając w codziennych wyzwaniach.

Co oferujemy?

W oparciu o krajowe, europejskie i międzynarodowe regulacje dotyczące kredytu konsumenckiego i działalności pożyczkowej, oferujemy kompleksowe doradztwo prawne na rzecz dynamicznie rozwijających się instytucji finansowych z branży LendTech i Digital Lending, świadczących usługi pożyczkowe oraz kredytu konsumenckiego na rynku polskim oraz na rynkach zagranicznych. W oparciu o regulacje polskie i europejskie, w tym dokumenty takie jak:

szukamy praktycznych, optymalnych do wdrożenia rozwiązań, wspierających innowacyjne pomysły biznesowe klientów - firm i instytucji pożyczkowych z branż LendTech i Digital Lending.

Jeśli zastanawiasz się lub masz wątpliwości:

Wybrane usługi:

Komu doradzamy

Wspieramy wiodące polskie i europejskie podmioty – instytucje finansowe, udzielające kredytów konsumenckich i pożyczek przedsiębiorcom, a także konsumenckich mikropożyczek elektronicznych - firmy działające w szeroko pojmowanym sektorze LendTech.

Doradzamy osobom, które pełnią funkcje członka zarządu, head of lending, compliance officer i AML officer.

Monitorujemy ustawodawstwo i orzecznictwo dotyczące sektora LendTech w Polsce, Unii Europejskiej i krajach spoza UE. Zachęcamy do lektury naszego bloga na łamach którego dzielimy się praktycznym doświadczeniem, zdobywanym w trakcie realizacji różnorodnych projektów dla firm z branży LendTech.

W 2021 r. radca prawny Monika Macura otrzymała prestiżowe wyróżnienie od Fundacji Lendtech, kreującej i wspierającej ekosystem FinTech & LendTech oraz digital lending w Polsce, za wkład merytoryczny, innowacyjność i zaangażowanie wnoszone w rozwój ekosystemu LendTech w Polsce. Regularnie bierzemy udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych dla firm z sektora pożyczkowego – LendTech i Digital Tech, takich jak corocznie organizowany LendTech Kongres. Jesteśmy także aktywnym członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Sprawdź nasze doświadczenie

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.