E-commerce

Kompleksowe wsparcie prawne firm działających w branży e-commerce, e-handlu i e-biznesu – dostawców usług w rzeczywistości wirtualnej.

Rzeczywistość wirtualna prężnie się rozwija. Każdego dnia powstają nowe przedsiębiorstwa, które oferują usługi własne lub podmiotów trzecich przez Internet. Z jednej strony, to nowe firmy w nowej rzeczywistości, stosujące nowoczesne rozwiązania, z drugiej – firmy, które nadal muszą wypełniać obowiązki, jakie dla prowadzących biznes narzucają regulacje prawne. Doradzamy przedsiębiorcom prowadzącym e-biznes na wszystkich etapach działalności, począwszy od założenia i rejestracji firmy, zdobycia niezbędnych pozwoleń i licencji, poprzez jej bieżące codzienne funkcjonowanie – świadczeniu usług, prowadzenie sprzedaży przez Internet, współpracę z kontrahentami, tworzenie i wdrażanie nowych produktów, aż do połączeń i podziałów spółek, zmian właścicielskich czy pozyskiwania finansowania. Dbamy o poprawność formalnoprawną, regulaminy i relacje z organami nadzoru.

W branży e-commerce wiarygodność i poczucie bezpieczeństwa klientów sklepów i serwisów internetowych czy aplikacji mobilnych to podstawa budowania przewagi konkurencyjnej. Kompleksowo przemyślane i opracowanie regulacje wewnętrzne zgodne z wymogami polskiego i unijnego prawa pomogą zbudować profesjonalny wizerunek w branży, w gronie potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, a także pozwolą na ograniczenie i świadome zarządzanie ryzykiem, które wiąże się z działalnością e-commerce.

Co oferujemy?

W oparciu o krajowe, europejskie i międzynarodowe regulacje wpływające na działalność i funkcjonowanie firm e-commerce, w tym takie dokumenty jak:

Zaczynamy od pogłębionej rozmowy i poznania potrzeb klienta. W oparciu o informacje o celach i wymogach biznesowych wypracowujemy dopasowane do specyfiki działalności rozwiązania, które następnie omawiamy z klientami, dzieląc się naszym doświadczeniem. Opiniujemy i uzupełniamy również zastane dokumenty, regulaminy czy polityki ważne dla branży e-commerce.

Wspieramy zarówno firmy, które dopiero planują lub stawiają pierwsze kroki w e-biznesie – start-upy, jak i wiodących graczy rynkowych. W oparciu o nasze doświadczenie i zrealizowane dotychczas projekty, jesteśmy w stanie realnie oszacować czas niezbędny na opracowanie wybranych dokumentów, regulaminów i polityk, dzięki czemu wszystkie niezbędne dokumenty są gotowe na dzień uruchomienia usług.

Odpowiadamy na pytania i proponujemy praktyczne, gotowe do wdrożenia rozwiązania, uwzględniające realia biznesowe działalności klientów.

Jeśli zastanawiasz się lub masz wątpliwości:

skontaktuj się z naszymi prawnikami, którzy specjalizują się w doradztwie dla podmiotów z sektora e-commerce.

Wybrane usługi

Komu doradzamy

Wpieramy wiodące firmy e-commerce i startupy, w istniejących oraz dopiero powstających przedsięwzięciach. Oferujemy pomoc prawną właścicielom i prowadzącym małe i duże sklepy internetowe. Doradzamy właścicielom, osobom pełniącym funkcję członków zarządu, dyrektorów, osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo informacji, Chief Information Officer (CIO) i Compliance Officer, a także inwestorom. Wspieramy firmy polskie w ekspansji na rynki zagraniczne, a także firmy zagraniczne, którzy chcą wejść na rynek polski lub rynek europejski.

Monitorujemy ustawodawstwo i rozwijającą się praktykę w zakresie doradztwa dla podmiotów e-commerce w Polsce, Unii Europejskiej i krajach spoza UE. Zachęcamy do lektury naszego bloga na łamach którego dzielimy się praktycznym doświadczeniem, zdobywanym w trakcie realizacji projektów dla firm e-commerce.

Sprawdź nasze doświadczenie

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.