WIODĄCA INSTYTUCJA KSIĘGOWA

W ostatnim czasie realizowaliśmy projekt wdrożenia procedur z zakresu przeciwdziałania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu dla instytucji księgowej świadczącej usługi na rzecz spółek należących do grupy kapitałowej.

 

W OSTATNIM CZASIE REALIZOWALIŚMY PROJEKT WDROŻENIA PROCEDUR Z ZAKRESU PRZECIWDZIAŁANIA PRANIA PIENIĘDZY I FINANSOWANIA TERRORYZMU DLA INSTYTUCJI KSIĘGOWEJ ŚWIADCZĄCEJ USŁUGI NA RZECZ SPÓŁEK NALEŻĄCYCH DO GRUPY KAPITAŁOWEJ.

 

Konieczność wdrożenia procedur AML u naszego Klienta wynikała z nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu finansowania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, która rozszerzyła katalog podmiotów definiowanych jako instytucja obowiązana.

Do naszych zadań należało m.in. stworzenie wewnętrznej procedury AML, obejmującej kompleksową regulację istotnych dla Spółki zagadnień identyfikacji klienta (KYC), identyfikacji i weryfikacji beneficjenta rzeczywistego, analizy ryzyka i ustalenia środków bezpieczeństwa finansowego.

Nietypowość projektu polegała na opracowaniu dokumentacji dla podmiotu, który nie realizuje transakcji w rozumieniu Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu, a także opracowanie szczegółowych zasad okresowego monitoringu klientów i typowania nietypowych, niepożądanych zachowań.

Ponadto, opracowaliśmy procedurę anonimowego zgłaszania rzeczywistych lub potencjalnych naruszeń z zakresu AML i schemat działania w przypadku stwierdzenia podejrzanej aktywności kontrahentów naszego klienta. Całość stworzonej procedury dopełniły szkolenia pracowników klienta przez naszą kancelarię z zakresu AML.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.