WINDYKACJA FINTECH

Opracownie założeń i kompleksowego, nowoczesnego rozwiązania, którego celem jest polubowne ściąganie wierzytelności z wykorzystaniem m.in. narzędzi do skip tracing.

 

OPRACOWNIE ZAŁOŻEŃ I KOMPLEKSOWEGO, NOWOCZESNEGO ROZWIĄZANIA, KTÓREGO CELEM JEST POLUBOWNE ŚCIĄGANIE WIERZYTELNOŚCI Z WYKORZYSTANIEM M.IN. NARZĘDZI DO SKIP TRACING.

 

Odzyskiwanie długów to często długotrwały i skomplikowany proces. Wyzwaniem jest nie tylko skłonienie dłużnika do dokonania zapłaty na etapie przed procesowym, ale szczególnie namierzenie dłużnika w sytuacjach kiedy zmienił się jego adres zamieszkania lub inne dane, pozwalające na kontakt i chociażby wysłanie wezwania do zapłaty.

Dla jednego z naszych Klientów opiniowaliśmy założenia i proces kompleksowego, nowoczesnego rozwiązania mającego na celu polubowne ściąganie wierzytelności z wykorzystaniem między innymi narzędzi do tzw. skip tracing.

Analiza dotyczyła zarówno wdrożenia procesu na tle ustawy o kredycie konsumenckim, w tym w szczególności zapisów odnoszących się do pozaodsetkowych kosztów kredytu konsumenckiego, jak i ryzyk prawnych związanych z szeroko pojętą ochroną konkurencji i konsumentów.

W ramach projektu rekomendowaliśmy niezbędne zmiany w planowanym procesie odzyskiwania wierzytelności oraz sposobie komunikacji z dłużnikami, będącymi konsumentami. Przygotowaliśmy także umowy powierzenia danych osobowych, regulujące wzajemne zobowiązania oraz zakres przekazywania i przetwarzania danych osobowych przez klientów korzystających z rozwiązania w procesie windykacyjnym, w tym także usługach skip tracingu.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.