Skip tracing

Przygotowanie niezbędnej dokumentacji i opiniowanie procesu usługi skip tracingu

Skip tracing jest coraz chętniej wykorzystywaną przez wierzycieli usługą, wspomagającą poszukiwanie dłużników. Skorzystanie ze skip tracingu może być przydatne zarówno na etapie windykacji polubownej, jak i w ramach przygotowania do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Skip tracing może bowiem doprowadzić między innymi do ustalenia danych kontaktowych oraz adresu lub adresów dłużnika, co ma oczywiste, niebagatelne znaczenie niezależnie od etapu na jakim znajduje się dochodzenie wierzytelności.

Skip tracing jest usługą obecną na rynku jednak wymagającą pod względem prawnym, w szczególności w odniesieniu do pozyskiwania i przekazywania danych dłużników w sposób legalny, tj. zgodności z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 7 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (RODO). Stanowić może zatem wyzwanie zarówno dla wierzyciela jak i usługodawcy oferującego skip tracing.

Uczestniczyliśmy w projekcie obejmującym przygotowywania usługi skip tracingu. Zarówno w opiniowaniu pomysłu i zaproponowanego procesu pozyskiwania i udostępniania danych, a także wdrożeniu całego procesu pozwalającego na zgodną z obowiązującymi porządkiem prawnym wymianę danych osobowych dłużników w ramach usługi skip tracingu. Ponadto, naszym zadaniem było przygotowanie treści niezbędnych i skutecznych zgód w myśl przepisów RODO, a także opracowanie dokumentacji umownej, dotyczącej tego wymagającego procesu.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.