Mała Instytucja Płatnicza

Wdrożenie systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML).

Mała instytucja płatnicza jest instytucją zobowiązaną do stosowania przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Spoczywa na niej obowiązek wprowadzenia wewnętrznych regulacji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, takich jak wewnętrzna procedura instytucji obowiązanej, procedury zgłaszania i raportowania naruszeń.

Dla naszego klienta wdrażaliśmy system AML w małej instytucji płatniczej, obejmujący opracowanie wewnętrznej dokumentacji AML zgodnie z określonym dla instytucji profilem ryzyka.

Oprócz posiadania procedur mała instytucja płatnicza powinna posiadać odpowiadające ocenie ryzyka procedury knowing your customer (KYC), uwzględniające wdrożeniu rozwiązań technologicznych umożliwiających sprawdzenie obecności klienta na listach sankcyjnych i sprawdzenie statusu PEP. Dlatego oprócz opracowania procedur stworzyliśmy także procesy KYC dla naszego klienta.

Doradzając klientowi, wskazaliśmy na praktyczne aspekty identyfikacji i weryfikacji tożsamości klienta, rekomendując bezpieczne pod względem prawnym metody weryfikacji tożsamości klienta, takie jak korzystanie z usług AISP czy behawioralnych metod weryfikacji tożsamości.

Wdrożenie AML podsumowaliśmy cyklem szkoleń u klienta, realizując obowiązek ustawowy.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.