MAŁA INSTYTUCJA PŁATNICZA

Z sukcesem reprezentowaliśmy Klienta – instytucję pożyczkową, w postępowaniu przed Komisją Nadzoru Finansowego o uzyskanie statusu małej instytucji płatniczej.

 

Z SUKCESEM REPREZENTOWALIŚMY KLIENTA – INSTYTUCJĘ POŻYCZKOWĄ, W POSTĘPOWANIU PRZED KOMISJĄ NADZORU FINANSOWEGO O UZYSKANIE STATUSU MAŁEJ INSTYTUCJI PŁATNICZEJ.

 

Zamierzeniem Klienta było rozszerzenie katalogu świadczonych usług o udzielanie kredytu płatniczego i wydawanie karty kredytowej. Współpraca rozpoczęła się od analizy planowanego modelu biznesowego oraz ustalenia preferowanego modelu świadczenia i zakresu usług.

Wspólnie z Klientem ustaliliśmy zakres usług płatniczych, które zamierza świadczyć, celem ich właściwego zakwalifikowania do odpowiednich rodzajów usług płatniczych określonych w ustawie o usługach płatniczych.

W oparciu o ustalenia z klientem przygotowaliśmy wniosek o wpis do rejestru małych instytucji płatniczych (MIP). Elementem wniosku jest zawsze opis usług i schematy graficzne, obejmujące przepływ informacji i środków pieniężnych między płatnikiem i odbiorcą, który przygotowujemy i opracowujemy.

Wsparcie Klienta polegało także na przygotowaniu dokumentacji wewnętrznej dla instytucji płatniczej i reprezentowaniu Klienta w udzieleniu odpowiedzi na tzw. pismo sektorowe wysyłane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) wraz z zawiadomieniem o wpisie do rejestru małych instytucji płatniczych.

W odpowiedzi na pismo sektorowe należy złożyć do KNF procedury wewnętrzne instytucji płatniczej , i szereg wymaganych przez KNF oświadczeń.

Odpowiedź na pismo sektorowe jest nieodłącznym elementem postępowania przed KNF o wpis do rejestru instytucji płatniczych. Brak odpowiedzi skutkowałby wykreśleniem nowo wpisanego podmiotu z rejestru małych instytucji płatniczych.

Prowadząc postępowania przed KNF dbamy o każdy szczegół procesu, nie ograniczając się wyłącznie do złożenia wniosku o wpis do rejestru małych instytucji płatniczych, ale kompleksowo przygotowujemy Klienta do świadczenia usług płatniczych.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.