KRAJOWA INSTYTUCJA PŁATNICZA

Udzieliliśmy wsparcia prawnego przy projekcie rozpoczęcia świadczenia usług płatniczych za pośrednictwem agenta na zlecenie Krajowej Instytucji Płatniczej. Dokonaliśmy również audytu wewnętrznych procedur Krajowej Instytucji Płatniczej.

UDZIELILIŚMY WSPARCIA PRAWNEGO PRZY PROJEKCIE ROZPOCZĘCIA ŚWIADCZENIA USŁUG PŁATNICZYCH ZA POŚREDNICTWEM AGENTA NA ZLECENIE KRAJOWEJ INSTYTUCJI PŁATNICZEJ. DOKONALIŚMY RÓWNIEŻ AUDYTU WEWNĘTRZNYCH PROCEDUR KRAJOWEJ INSTYTUCJI PŁATNICZEJ.

 

Doradztwo prawne w zakresie świadczenia usług przez krajową instytucję płatniczą za pośrednictwem agenta.

Działalność instytucji nadzorowanych, w tym i Krajowych Instytucji Płatniczych, jest działalnością ściśle regulowaną, zarówno bezpośrednio - przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, jak i na gruncie wszelkiego rodzaju regulacji, wytycznych i zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego. Stąd też wszelkie czynności podejmowane przez podmioty z sektora usług płatniczych wymagają wsparcia ze strony doświadczonych prawników.

Na zlecenie Krajowej Instytucji Płatniczej, udzieliliśmy kompleksowego wparcia prawnego przy projekcie rozpoczęcia świadczenia usług płatniczych za pośrednictwem agenta.

Zakres naszego wsparcia obejmował w szczególności:

Klient otrzymał szczegółowe wytyczne co do zakresu i charakteru współpracy jaką może nawiązać. Na bieżąco analizowaliśmy i recenzowaliśmy wszelkie założenia biznesowe, ustalane pomiędzy stronami, celem wypracowania najefektywniejszego modelu współpracy, który jednocześnie spełniałby wszelkie wymogi prawne i regulacyjne.
Powyższe wsparcie objęło także pomoc w przygotowaniu założeń do projektu zawieranej umowy.

Kancelaria dokonała również audytu wewnętrznych procedur Krajowej Instytucji Płatniczej w zakresie ich zgodności z przyjętymi, nowymi planami biznesowymi.

Podsumowaniem prac nad projektem, było udzielenie klientowi niezbędnego wsparcia merytorycznego w zakresie zgłoszenia rozpoczęcia świadczenia usług płatniczych za pośrednictwem agenta do Komisji Nadzoru Finansowego.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.