FIRMA SCORINGOWA

Dla jednego z naszych partnerów świadczących usługi oceny zdolności kredytowej i dostarczania modeli scoringowych dla instytucji finansowych przygotowywaliśmy dokumentację niezbędną do podjęcia współpracy z instytucjami pożyczkowymi.

Nasze doradztwo rozpoczęliśmy od analizy zamierzenia biznesowego i ustalenia zakresu danych wykorzystywanych przez firmę do dokonywania oceny zdolności kredytowej a także stosowanych w tym celu metod analitycznych. W tym ostatnim przypadku braliśmy pod uwagę, czy dane osobowe są przetwarzane automatycznie, a także czy wykorzystywane przez firmę systemy wykorzystują uczenie maszynowe lub algorytmy sztucznej inteligencji.

Wiedza na temat technicznych aspektów pracy naszych klientów pozwala nam dokładnie przeanalizować przepisy, jakim podlega przetwarzanie takich danych i opracować dokumentację.

Nasza współpraca obejmowała przygotowanie dokumentacji wewnętrznej określającej zasady przetwarzania danych osobowych Był to nasz kolejny projekt wdrożenia zasad RODO w organizacji klienta.

Elementem wyróżniającym ten projekt spośród innych projektów była analiza czy w modelu scoringowym stosowane są elementy tzw. sztucznej inteligencji. Ustalenie tego faktu jest istotne w świetle nadchodzących regulacji w obszarze sztucznej inteligencji.

Analiza ta pozwoliła nam ustalić, czy firma ta podlega planowanym unijnym regulacjom.

Dodatkowo w procesie doradczym opracowywaliśmy dla klienta zgody na potrzeby międzysektorowego wykorzystywania danych osobowych klientów.

Projekty zgód na przetwarzanie danych osobowych były zgodne z zamierzeniami biznesowymi naszego klienta.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.