CreditStar Polska

Dla jednego z naszych klientów - wiodącej instytucji pożyczkowej, zrealizowaliśmy projekt obejmujący weryfikację i aktualizację wszystkich regulacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

Dla jednego z naszych klientów - wiodącej instytucji pożyczkowej, zrealizowaliśmy projekt obejmujący weryfikację i aktualizację wszystkich regulacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

Przyjęcie dokumentacji związanej z prawidłową realizacją obowiązków ustalonych Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (RODO) to dopiero początek!

Aktualizacja dokumentacji i procesów przetwarzania danych osobowych, szczególnie w wypadku wprowadzania nowych usług czy rozpoczynania nowych projektów biznesowych jest koniecznością i powinna odbywać się regularnie.

Właśnie taką aktualizację procedur wraz z dopasowaniem ich do rozwijającej się działalności jednej z wiodących na rynku instytucji pożyczkowych mieliśmy okazję zrealizować w ostatnim czasie.

Sama aktualizacja została poprzedzona audytem oraz dokładnym zapoznaniem się z nowymi procesami przetwarzania danych w ramach planowanych projektów oraz potrzebami klienta. Mimo, co do zasady prawidłowo przyjętych procedur i polityk ochrony danych, udało nam się dodatkowo:

Dodatkowym aspektem tej aktualizacji była konieczność zaplanowania i wdrożenia procesu współadministrowania danymi w ramach grupy spółek, których siedziby znajdują się w różnych krajach Unii Europejskiej. Jednocześnie priorytetem dla Klienta była prostota tego rozwiązania by jak najmniej komplikować, a co za tym idzie spowalniać, procesy biznesowe.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.