Zwrot nieautoryzowanych transakcji – kolejna odsłona sporu

Radca prawny Michał Barwicki ponownie analizuje kwestię zwrotu nieautoryzowanych transakcji, na temat której obszernie wypowiedział się ostatnio Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Jak wskazuje mec. Barwicki kolejne banki usłyszały zarzuty naruszenia zbiorowych interesów konsumentów zgłaszających nieautoryzowane transakcje. Analizuje również założenia planowanej nowelizacji ustawy o usługach płatniczych oraz ustawy – Prawo dewizowe (numer wykazu UD52), która pojawiała się 10 sierpnia 2022 r. na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Zachęcamy do lektury artykułu „Kolejna odsłona sporu o zwrot nieautoryzowanych transakcji”, a także dwóch poprzednich artykułów „Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych – odpowiedź na problem zwrotu nieautoryzowanych transakcji” oraz „Zwrot nieautoryzowanych transakcji – kontrowersyjne zarzuty Prezesa UOKIK wobec sektora bankowego”.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.