Uwaga na fałszywych kontrolerów

W dniu 24 stycznia 2020 r. na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych pojawił się komunikat ostrzegający przedsiębiorców przed wizytami osób podających się za rzekomych pracowników Urzędu Ochrony Danych Osobowych, których celem miałaby być kontrola przetwarzania danych osobowych. Jak wynika z treści komunikatu, Urząd Ochrony Danych Osobowych powziął informacje o wizytach takich rzekomych kontrolerów.

W przedmiotowym komunikacie Urząd Ochrony Danych Osobowych przypomina, że kontrola przetwarzania danych osobowych odbywa się po uprzednim zawiadomieniem podmiotu kontrolowanego, a także że pracownik Urzędu Ochrony Danych Osobowych jest zobowiązany do przedstawienia kontrolowanemu podmiotowi stosownego upoważnienia do kontroli, którego wzór został określony w rozporządzeniu Rady Ministrów z 20 marca 2019 r. w sprawie wzoru legitymacji służbowej pracownika Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

W komunikacie Urząd Ochrony Danych Osobowych podkreśla, że w przypadku wątpliwości co do osoby kontrolera, podmiot kontrolowany ma możliwość telefonicznego zweryfikowania wiarygodności osoby okazującej upoważnienie Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych do kontroli, pod numerem telefonu: 22 531 04 44.

Źródło: https://uodo.gov.pl/pl/138/1316

 

18 lutego 2020 r. 

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.