Prace nad rozporządzeniem ws. sztucznej inteligencji w toku

W kwietniu 2021 r. Komisja Europejska opublikowała pierwszą wersję tzw. AI Act, czyli unijnego rozporządzenia ws. sztucznej inteligencji.

Od tego czasu projekt przeszedł już wiele zmian, i z pewnością jeszcze wiele przed nim. Wynika to z niełatwej, i dynamicznie zmieniającej się materii, którą docelowo ma uregulować, a także z postulatów zgłaszanych przez różne grupy interesariuszy w trakcie konsultacji.

Aktualny kształt projekt rozporządzenia, wraz z aktualnie postulowanymi zmianami analizuje na łamach bloga aplikant radcowski Michał Barwicki – zapraszamy do lektury artykułu „AI Act- krótki przegląd kluczowych elementów rozporządzenia”.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.