Nieautoryzowane transakcje pod lupą UOKiK

W ostatnim czasie zarzut naruszenia zbiorowych interesów konsumentów usłyszało 5 banków, a kolejne 13 – może usłyszeć go wkrótce.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajął zupełnie odmienne stanowisko niż sektor bankowy i wielu praktyków prawa w kontekście obowiązku zwrotu przez banki kwot z nieautoryzowanych przez klientów transakcji.
Ten problematyczny wątek powraca regularnie, również ze względu na stale rosnąca skalę wyłudzeń danych i oszustw związanych z przestępczością w Internecie.

Zapraszamy do lektury artykułu „Zwrot nieautoryzowanych transakcji – kontrowersyjne zarzuty Prezesa UOKIK wobec sektora bankowego”, w którym aplikant radcowski Michał Barwicki wyjaśnia różnicę między autoryzacją a uwierzytelnieniem na gruncie prawa, i wskazuje praktyczne problemy, jakie może wywołać kontrowersyjne stanowisko Prezesa UOKiK.

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.