Konsultacje wytycznych w sprawie kryteriów dotyczących prawa do bycia zapomnianym w wyszukiwarkach internetowych

Do 5 lutego 2020 r. Europejska Rada Ochrony Danych (EROD) przyjmuje uwagi do Wytycznych 5/2019 w sprawie kryteriów dotyczących prawa do bycia zapomnianym w wyszukiwarkach internetowych na mocy RODO (część 1).

Wytyczne zostały przyjęte przez EROD podczas posiedzenia plenarnego, które odbyło się w grudniu br. (2-3.12). Wytyczne zawierają wykładnię art. 17 RODO w odniesieniu do podstaw i wyjątków dotyczących wniosków o usunięcie z wykazu skierowanych do dostawców wyszukiwarek internetowych i stanowią aktualizację wytycznych Grupy Roboczej Art. 29 z 2014 r., dotyczących wykonania wyroku wydanego przez TSUE w sprawie Costeja.

Uwagi do Wytycznych należy przesłać najpóźniej do 5 lutego 2020 r., korzystając z formularza dostępnego na stronie internetowej Rady:

https://edpb.europa.eu/our-work-tools/public-consultations-art-704/reply-form?node=394

Więcej informacji na temat publicznych konsultacji dostępnych jest na stronie internetowej Europejskiej Rady Ochrony Danych:

https://edpb.europa.eu/our-work-tools/public-consultations-art-704/2019/guidelines-52019-criteria-right-be-forgotten-search_en    

Źródło: https://uodo.gov.pl/pl/138/1289

 

 17.01.2020 r. 

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Aleje Jerozolimskie 99/16
02-001 Warszawa

MONIKA MACURA

Tel.: (+48)696-011-713

E-Mail: monika.macura@kancelariamacura.pl

E-mail: monika.macura@v4legal.pl

Kancelaria jest partnerem grupy doradczej V4 Group, która świadczy specjalistyczne usługi w zakresie prawa, podatków, audytu I księgowości na obszarze Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

www.v4group.eu

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.