Czego można dowiedzieć się z tzw. wytycznych Bafin

Wytyczne Bafin to oficjalne stanowisko wydane przez niemiecki organ nadzoru finansowego 15 czerwca 2021 r. w zakresie wykorzystywania przez instytucje finansowe algorytmów w procesach decyzyjnych.

Na łamach bloga w artykule „Wykorzystanie algorytmów w procesach decyzyjnych – stanowisko Bafin” analizuje je aplikant radcowski Michał Barwicki.

Wytyczne niemieckiego organu z pewnością będą miały wpływ na prace ustawodawcze na poziomie Unii Europejskiej, a także – na prace polskiego ustawodawcy w tym zakresie.

Zachęcamy do lektury!

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.