Coraz bardziej kosztowne ciasteczka

Niedawno na łamach bloga aplikantka adwokacka Klaudia Palikot analizowała stanowisko francuska Narodowa Komisja ds. Informatyki i Wolności (Commission Nationale Informatique & Libertés, CNIL), które poddaje w wątpliwość zgodność korzystania z Google Analytics z europejskimi i polskimi przepisanie w zakresie ochrony danych osobowych.

Okazuje się, że to nie jedyna problematyczna kwestia związana z powszechnie wykorzystywaną analityka, ponieważ problematyczne mogą być również same zgody na instalowanie z ciasteczek, którym powinna towarzyszyć równie łatwa opcja odrzucenia ich instalacji.

Więcej na ten temat pisze na łamach naszego bloga aplikantka radcowska Anna Jędrasiak, w artykule „Cookies: czy „odrzuć wszystko” stanie się nowym standardem?”, analizując kary nałożone na początku stycznia 2022 r. przez CNIL na Google i Facebook.

Zachęcamy do lektury!

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.