Analiza głównych założeń tzw. ustawy antylichwiarskiej – część 2

Na 14 września 2022 r. zaplanowane jest drugie czytanie tzw. ustawy antylichwiarskiej, która zmienia Ustawę o kredycie konsumenckim z 12 maja 2011 r.

Proponowane brzmienie przepisów budzi szereg wątpliwości i obaw po stronie firm pożyczkowych, które mogą stanąć przed koniecznością wdrożenia bardzo istotnych zmian w zakresie mechanizmów swojej działalności, takich jak raportowanie wg nowych wytycznych KNF czy ograniczenia w pozyskiwaniu środków na udzielanie kredytów.

Z punktów widzenia konsumentów, z pewnością wpłynie to ofertę produktów kredytowych oferowanych przez firmy pożyczkowe.

Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu autorstwa radcy prawnego Moniki Macury na łamach naszego bloga, w którym autorka omawia:
• wpływ nowelizacji na wymogi prawne stawiane instytucjom pożyczkowym;
• zmiany w zasadach wykonywania nadzoru nad branżą pożyczkową;
• nową definicję instytucji pożyczkowej.

Branża pożyczkowa w obliczu zmian. Nadchodzi nowelizacja ustawy o kredycie konsumenckim – część druga, a także część pierwsza – zachęcamy do lektury!

 

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Odyńca 7/13
02-606 Warszawa

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura newslettera drogą e-mailową. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Dane osobowe osób zapisujących się na newsletter są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.