Wskazówki dotyczące zgłaszania naruszeń bezpieczeństwa danych organowi nadzorczemu

Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) na stronie internetowej  udostępnił specjalny materiał, obejmujący „Obowiązki administratorów związane z naruszeniami ochrony danych osobowych”, który ma na celu doskonalenie praktyk administratorów i inspektorów ochrony danych w sytuacji wystąpienia naruszenia ochrony danych osobowych.

Materiał informacyjny dotyczy m.in.: pojęcia naruszenia ochrony danych osobowych, jego definicji wraz z przykładami;  obowiązków w związku z naruszeniami ochrony danych osobowych wynikających z RODO; procedury zgłoszenia naruszenia; sposobu dokonania oceny ryzyka; procedury zawiadomienia osób, których dane zostały naruszone.

Informacje oraz plik zostały zamieszczone na stronie UODO: https://uodo.gov.pl/pl/134/1029

RODO  przewiduje następujące obowiązki administratora związane znaruszeniem ochrony danych osobowych:

Opracowana dokumentacja powinna odpowiadać rozmiarowi instytucji, kategoriom i zakresowi przetwarzanych przez nią danych osobowych oraz rodzajom ryzyk, na które narażona jest instytucja.

 

15.10.2019 r. 

DANE KONTAKTOWE

kancelaria

ul. Wiejska 12/8
00-490 Warszawa

GODZINY OTWARCIA

Pn - Pt : 9.00 - 17.00
Sob - Ndz : Nieczynne

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dzielimy się naszą fachową wiedzą oraz doświadczeniem.Bądź pierwszym, który się dowie o naszych inicjatywach, spotkaniach ze specjalistami Kancelarii i zmianach w prawie, istotnych dla działalności Twojej branży. Zachęcamy do lektury i subskrypcji naszego newslettera.

Uzupełnienie powyższego pola oznacza zgodę na otrzymywanie od Kancelarii Radcy Prawnego Monika Macura informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą e-mailową. Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych osobowych.