Doradztwo w zakupie kilku serwisów internetowych, w tym spoza obszaru EOG
Zakup serwisu internetowego jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest procesem tylko pozornie łatwym. Kupujący musi pamiętać o adekwatnym i kompleksowym zabezpieczeniu swoich praw i zapewnieniu sobie realnej możliwości wykorzystania zakupionego serwisu oraz wszystkich jego funkcjonalności.
Kancelaria kompleksowo doradzała międzynarodowej spółce, w zakupie kilku serwisów internetowych w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, od właścicieli – zarówno polskich, jak i zagranicznych, także spoza obszaru EOG.
Serwis internetowy to nie tylko domena i przejście jej własności na kupującego. Zwykle są to też prawa do:
- treści, które się w nim znajdują;
- baz danych, w tym takich, które zawierają dane osobowe;
- logotypów;
- korzystania z odpowiedniego oprogramowania;
- czy w końcu prawa i obowiązki wynikające z umów licencyjnych lub umów z kontrahentami, którzy do tej pory współpracowali z serwisem czy to w ramach np. płatnego pozycjonowania czy usług dodatkowych, oferowanych w ramach funkcjonalności serwisu.
W grę wchodzą zatem nie tylko regulacje związane z samą transakcją zakupu, ale także kwestie dotyczące:
- praw autorskich;
- własności intelektualnej;
- ochrony danych osobowych i obowiązków z nimi związanych;
- czy w końcu regulacje właściwe dla praw i obowiązków wynikających z umów z kontrahentami, dostarczającymi usługi wymagane dla prawidłowego funkcjonowania serwisu internetowego.
Zakres naszego doradztwa obejmował nie tylko prawo polskie, ale także prawo krajowe, właściwe dla podmiotu sprzedającego oraz regulacje międzynarodowe.
Kancelaria kompleksowo doradzała w procesie zakupu serwisów, jak i w przygotowaniu odpowiednich dokumentów transakcyjnych i opiniowała umowy z kontrahentami.
Zobacz także:
Nasza praca rozpoczyna się od wysłuchania klienta, zapoznania się ze specyfiką działania…